Langkau ke kandungan
ListBelanja Mula percuma

Harga barang dapur · 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026

Harga Beras, tepung, gula & mi minggu ini

Median harga nasional bagi 16 barang beras, tepung, gula & mi untuk minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026, daripada pemantauan harga rasmi KPDN di premis seluruh Malaysia — dengan perubahan berbanding minggu sebelumnya serta negeri paling murah dan paling mahal bagi setiap barang.

Ringkasan minggu ini: Gula Putih Bertapis Kasar (Pelbagai Jenama) RM 2.85, Maggi Mi Segera Perisa Kari RM 5.42 dan Tepung Gandum NGP (Berbungkus, Cap Sauh) RM 3.20 (median nasional). Berbanding minggu sebelumnya: 0 barang naik, 5 turun dan 3 tidak berubah.

Barang dipantau
16
Naik harga
0
Turun harga
5
Mula percuma

Tiada kad kredit · BM, English & 中文 · data anda di awan, pada setiap peranti

Dikemas kini

Harga setiap barang · minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026

BarangMedian mingguBerbanding minggu sebelumnyaNegeri termurahNegeri termahal
Gula Putih Bertapis Kasar (Pelbagai Jenama)1kgRM 2.85tidak berubahMelaka · RM 2.85Melaka · RM 2.85
Maggi Mi Segera Perisa Kari5 X 79gRM 5.42turun 6.6%W.P. Labuan · RM 4.99Negeri Sembilan · RM 5.63
Tepung Gandum NGP (Berbungkus, Cap Sauh)1kgRM 3.20turun 4.5%Kedah · RM 3.00Sabah · RM 3.63
Kacang Tanah (Import)1kgRM 9.00tidak berubahMelaka · RM 8.00W.P. Labuan · RM 10.55
Bihun Kering Tempatan (Pelbagai Jenama)400 gRM 3.15turun 10%Perlis · RM 2.72Sarawak · RM 4.90
Mee Kuning Basah (Pelbagai Jenama)+-450gRM 1.90turun 5%Kelantan · RM 1.45Sabah · RM 2.09
Bihun Kering Import (Pelbagai Jenama)400 gRM 4.10turun 8.9%Perak · RM 3.60Sarawak · RM 5.50
Kacang Dal (Australia)1kgRM 5.00tidak berubahKedah · RM 4.35W.P. Labuan · RM 6.00
Beras Putih Cap Faiza Emas (Import)10 kgRM 32.75—Sarawak · RM 30.50W.P. Kuala Lumpur · RM 36.30
Beras Cap Jasmine Super 5 Special (Import)10 kgRM 34.50—Terengganu · RM 33.99W.P. Putrajaya · RM 37.90
Tepung Gandum NGP (Berbungkus, Cap Faiza)1kgRM 3.60—Perak · RM 3.59W.P. Kuala Lumpur · RM 3.70
Gula Putih Bertapis Halus (Pelbagai Jenama)1kgRM 2.95—W.P. Kuala Lumpur · RM 2.95W.P. Kuala Lumpur · RM 2.95
Tepung Naik Sendiri Cap 'blue Key'1kgRM 5.10—Negeri Sembilan · RM 4.79W.P. Labuan · RM 6.50
Kacang Soya (Import)1kgRM 6.99—Terengganu · RM 6.50W.P. Putrajaya · RM 10.45
Gula Merah Lembut (Pelbagai Jenama)+- 500gRM 3.05—Selangor · RM 2.60W.P. Labuan · RM 5.70
Beras Super Cap Rambutan 5% (Import)10 kgRM 36.00—Kedah · RM 34.90W.P. Putrajaya · RM 37.99

Median harga yang dicerap KPDN di seluruh Malaysia bagi minggu itu. Harga di kedai anda boleh berbeza.

Lihat harga hari ini di kedai berhampiran →

Naik & turun paling banyak minggu ini

Turun paling banyak

  1. Bihun Kering Tempatan (Pelbagai Jenama)400 gturun 10%RM 3.15
  2. Bihun Kering Import (Pelbagai Jenama)400 gturun 8.9%RM 4.10
  3. Maggi Mi Segera Perisa Kari5 X 79gturun 6.6%RM 5.42
  4. Mee Kuning Basah (Pelbagai Jenama)+-450gturun 5%RM 1.90
  5. Tepung Gandum NGP (Berbungkus, Cap Sauh)1kgturun 4.5%RM 3.20

Negeri paling kerap termurah untuk beras, tepung, gula & mi

Minggu ini Kedah paling kerap mencatat harga termurah bagi beras, tepung, gula & mi (3 daripada 16 barang), diikuti Melaka (2) dan Perak (2).

Paling kerap termahal: W.P. Labuan (4 barang).

Cara berbelanja lebih bijak

Barang kering dijual dalam pelbagai saiz pek — bandingkan harga bagi saiz yang sama (lihat unit) atau kira harga sekilo. Kerana tahan lama, barang ini sesuai dibeli bila mediannya turun atau di negeri dan kedai yang termurah.

Tentang data ini

Setiap harga ialah median mingguan harga yang dicerap pegawai KPDN di premis seluruh Malaysia (PriceCatcher), diterbitkan sebagai data terbuka. Median ini dikira bagi minggu lengkap terakhir dan halaman ini dikemas kini sendiri setiap minggu. Harga di kaunter boleh berbeza dan promosi kedai tidak termasuk — alat harga berhampiran memaparkan harga harian di kedai sekitar anda.

Sumber harga: KPDN PriceCatcher melalui OpenDOSM (lesen CC BY 4.0). Lokasi kedai: GeoNames (CC BY 4.0) & © penyumbang OpenStreetMap (ODbL).

Soalan lazim

Berapa harga Gula Putih Bertapis Kasar (Pelbagai Jenama) minggu ini?

Median nasional Gula Putih Bertapis Kasar (Pelbagai Jenama) (1kg) bagi minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026 ialah RM 2.85, tidak berubah berbanding minggu sebelumnya. Termurah di Melaka (RM 2.85) dan termahal di Melaka (RM 2.85).

Negeri mana paling murah untuk beras, tepung, gula & mi?

Minggu ini Kedah paling kerap mencatat harga termurah bagi beras, tepung, gula & mi (3 daripada 16 barang), diikuti Melaka (2) dan Perak (2). Paling kerap termahal: W.P. Labuan (4 barang).

Adakah harga beras, tepung, gula & mi naik minggu ini?

Daripada 16 barang, 0 naik harga, 5 turun dan 3 tidak berubah berbanding minggu sebelumnya. Penurunan terbesar: Bihun Kering Tempatan (Pelbagai Jenama) (turun 10%).

Bagaimana mencari kedai paling murah berhampiran saya?

Gunakan alat harga barang dapur berhampiran ListBelanja — pilih negeri dan daerah atau kongsi lokasi (dibundar kira-kira 1 km) untuk melihat harga harian di kedai sekitar anda, percuma tanpa daftar. Dalam app, seluruh senarai beli anda dibandingkan merentas kedai termasuk kos perjalanan.

Dari mana data harga ini?

Daripada pemantauan harga KPDN (PriceCatcher) yang diterbitkan sebagai data terbuka di bawah lesen CC BY 4.0. Median dikira bagi minggu lengkap terakhir; halaman ini dikemas kini sendiri setiap minggu.

Kongsi halaman ini

Pautan biasa ke halaman ini — tiada penjejakan, tiada skrip pihak ketiga.