Langkau ke kandungan
ListBelanja Mula percuma

Harga barang dapur · 19 – 25 Oktober 2026

Harga Minyak masak, santan & mentega terkini

Median harga nasional bagi 28 barang minyak masak, santan & mentega dalam 7 hari terkini (19 – 25 Oktober 2026), daripada pemantauan harga rasmi KPDN di premis seluruh Malaysia — dengan perubahan berbanding 7 hari sebelumnya serta negeri paling murah dan paling mahal bagi setiap barang.

Ringkasan 7 hari terkini: Santan Kelapa Jenama Kara RM 3.90, Santan Kelapa Jenama Ayam Brand RM 15.05 dan Minyak Masak Tulen Cap Buruh RM 30.90 (median nasional). Berbanding 7 hari sebelumnya: 1 barang naik, 14 turun dan 13 tidak berubah.

Barang dipantau
28
Naik harga
1
Turun harga
14
Mula percuma

Tiada kad kredit · BM, English & 中文 · data anda di awan, pada setiap peranti

Dikemas kini

Harga setiap barang · 7 hari terkini, 19 – 25 Oktober 2026

BarangMedian 7 hariBerbanding 7 hari sebelumnyaNegeri termurahNegeri termahal
Santan Kelapa Jenama Kara200 mlRM 3.90turun 1.3%W.P. Labuan · RM 3.60W.P. Putrajaya · RM 4.15
Santan Kelapa Jenama Ayam Brand1 literRM 15.05turun 4.7%Perak · RM 12.95W.P. Kuala Lumpur · RM 16.55
Minyak Masak Tulen Cap Buruh5 kgRM 30.90tidak berubahPerak · RM 29.99Kedah · RM 30.90
Minyak Masak Tulen Cap Buruh2 kgRM 13.30tidak berubahPerak · RM 13.10Kedah · RM 13.30
Minyak Masak Tulen Cap Seri Murni5 kgRM 30.70turun 0.6%Perak · RM 30.50Kedah · RM 30.90
Minyak Masak Tulen Cap Seri Murni2 kgRM 13.30tidak berubahJohor · RM 13.29Kedah · RM 13.30
Minyak Masak Tulen Cap Saji5 kgRM 30.90tidak berubah——
Minyak Masak Sebatian Cap Knife5 kgRM 35.50turun 0.9%Melaka · RM 33.90W.P. Labuan · RM 41.10
Minyak Masak Sebatian Cap Knife2 kgRM 15.99turun 1.6%Perak · RM 15.50W.P. Labuan · RM 17.50
Minyak Masak Tulen Cap Buruh1kgRM 6.90tidak berubah——
Minyak Masak Paket (Pelbagai Jenama)1kgRM 2.50tidak berubah——
Minyak Masak Tulen Cap Vesawit5 kgRM 30.90tidak berubahPerak · RM 30.80Kedah · RM 30.90
Minyak Masak Sebatian Cap Red Eagle5 kgRM 34.00turun 4.1%Pahang · RM 31.60W.P. Labuan · RM 41.60
Minyak Masak Sebatian Cap Knife1kgRM 8.50turun 2.9%Perak · RM 8.20W.P. Labuan · RM 9.20
Minyak Masak Sebatian Cap Red Eagle2 kgRM 16.29turun 0.4%Perak · RM 15.80W.P. Labuan · RM 18.40
Minyak Masak Tulen Cap Saji2 kgRM 13.30tidak berubah——
Minyak Masak Tulen Cap Vesawit2 kgRM 13.30tidak berubahNegeri Sembilan · RM 13.20Kedah · RM 13.30
Santan Kelapa Jenama M&s500 mlRM 8.10tidak berubahTerengganu · RM 7.59W.P. Putrajaya · RM 8.99
Minyak Masak Tulen Cap Vesawit1kgRM 6.90tidak berubah——
Minyak Masak Tulen Cap Saji1kgRM 6.90tidak berubah——
Mentega Anchor (Salted)227gRM 15.12turun 2.5%Johor · RM 14.50Perlis · RM 16.70
Minyak Masak Sebatian Cap Red Eagle1kgRM 8.45turun 2.8%Kelantan · RM 8.10W.P. Labuan · RM 9.30
Minyak Jagung Cap Daisy1kgRM 16.15turun 1%Melaka · RM 14.90Kelantan · RM 16.90
Santan Kelapa Jenama Harmuni200 mlRM 3.90turun 7.1%Kedah · RM 3.50Johor · RM 4.20
Minyak Masak Tulen Cap Seri Murni1kgRM 6.90tidak berubah——
Minyak Jagung Cap Daisy3 kgRM 39.13turun 7.9%Perak · RM 35.99Terengganu · RM 44.65
Minyak Jagung Cap Daisy2 kgRM 27.75turun 5.9%Pulau Pinang · RM 25.45Kelantan · RM 30.60
Minyak Sapi Cap Windmill Gheeblend400 gRM 20.45naik 2.8%Melaka · RM 17.95W.P. Kuala Lumpur · RM 22.00

Median harga yang dicerap KPDN di seluruh Malaysia dalam 7 hari tersebut. Harga di kedai anda boleh berbeza.

Lihat harga hari ini di kedai berhampiran →

Naik & turun paling banyak dalam 7 hari terkini

Turun paling banyak

  1. Minyak Jagung Cap Daisy3 kgturun 7.9%RM 39.13
  2. Santan Kelapa Jenama Harmuni200 mlturun 7.1%RM 3.90
  3. Minyak Jagung Cap Daisy2 kgturun 5.9%RM 27.75
  4. Santan Kelapa Jenama Ayam Brand1 literturun 4.7%RM 15.05
  5. Minyak Masak Sebatian Cap Red Eagle5 kgturun 4.1%RM 34.00

Naik paling banyak

  1. Minyak Sapi Cap Windmill Gheeblend400 gnaik 2.8%RM 20.45

Negeri paling kerap termurah untuk minyak masak, santan & mentega

Dalam 7 hari terkini, Perak paling kerap mencatat harga termurah bagi minyak masak, santan & mentega (9 daripada 28 barang), diikuti Melaka (3) dan Johor (2).

Paling kerap termahal: Kedah (6 barang).

Cara berbelanja lebih bijak

Minyak masak dijual dalam botol dan pek pelbagai saiz — bandingkan harga bagi saiz yang sama, dan semak label sama ada minyak itu minyak sawit tulen atau campuran. Santan kotak tahan lama selagi belum dibuka; simpan stok bila harganya turun.

Tentang data ini

Setiap harga ialah median harga yang dicerap pegawai KPDN di premis seluruh Malaysia (PriceCatcher) dalam 7 hari terkini — berakhir pada hari data terkini yang diterbitkan KPDN — dan diterbitkan sebagai data terbuka. Halaman ini dikemas kini sendiri setiap hari sebaik data baharu diterbitkan. Harga di kaunter boleh berbeza dan promosi kedai tidak termasuk — alat harga berhampiran memaparkan harga harian di kedai sekitar anda.

Sumber harga: KPDN PriceCatcher melalui OpenDOSM (lesen CC BY 4.0). Lokasi kedai: GeoNames (CC BY 4.0) & © penyumbang OpenStreetMap (ODbL).

Soalan lazim

Berapa harga Santan Kelapa Jenama Kara terkini?

Median nasional Santan Kelapa Jenama Kara (200 ml) bagi 7 hari terkini (19 – 25 Oktober 2026) ialah RM 3.90, turun 1.3% berbanding 7 hari sebelumnya. Termurah di W.P. Labuan (RM 3.60) dan termahal di W.P. Putrajaya (RM 4.15).

Negeri mana paling murah untuk minyak masak, santan & mentega?

Dalam 7 hari terkini, Perak paling kerap mencatat harga termurah bagi minyak masak, santan & mentega (9 daripada 28 barang), diikuti Melaka (3) dan Johor (2). Paling kerap termahal: Kedah (6 barang).

Adakah harga minyak masak, santan & mentega naik dalam 7 hari terkini?

Daripada 28 barang, 1 naik harga, 14 turun dan 13 tidak berubah berbanding 7 hari sebelumnya. Kenaikan terbesar: Minyak Sapi Cap Windmill Gheeblend (naik 2.8%). Penurunan terbesar: Minyak Jagung Cap Daisy (turun 7.9%).

Bagaimana mencari kedai paling murah berhampiran saya?

Gunakan alat harga barang dapur berhampiran ListBelanja — pilih negeri dan daerah atau kongsi lokasi (dibundar kira-kira 1 km) untuk melihat harga harian di kedai sekitar anda, percuma tanpa daftar. Dalam app, seluruh senarai beli anda dibandingkan merentas kedai termasuk kos perjalanan.

Dari mana data harga ini?

Daripada pemantauan harga KPDN (PriceCatcher) yang diterbitkan sebagai data terbuka di bawah lesen CC BY 4.0. Median dikira bagi 7 hari terkini yang berakhir pada hari data terkini KPDN; halaman ini dikemas kini sendiri setiap hari.

Kongsi halaman ini

Pautan biasa ke halaman ini — tiada penjejakan, tiada skrip pihak ketiga.