Langkau ke kandungan
ListBelanja Mula percuma

Harga barang dapur · 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026

Harga Rempah, sos & bahan masakan minggu ini

Median harga nasional bagi 22 barang rempah, sos & bahan masakan untuk minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026, daripada pemantauan harga rasmi KPDN di premis seluruh Malaysia — dengan perubahan berbanding minggu sebelumnya serta negeri paling murah dan paling mahal bagi setiap barang.

Ringkasan minggu ini: Serbuk Kari Daging Babas RM 6.25, Serbuk Kari Ikan Babas RM 6.40 dan Serbuk Cili Babas RM 7.60 (median nasional). Berbanding minggu sebelumnya: 0 barang naik, 13 turun dan 0 tidak berubah.

Barang dipantau
22
Naik harga
0
Turun harga
13
Mula percuma

Tiada kad kredit · BM, English & 中文 · data anda di awan, pada setiap peranti

Dikemas kini

Harga setiap barang · minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026

BarangMedian mingguBerbanding minggu sebelumnyaNegeri termurahNegeri termahal
Serbuk Kari Daging Babas250 gRM 6.25turun 3.8%Perak · RM 5.99W.P. Labuan · RM 6.90
Serbuk Kari Ikan Babas250 gRM 6.40turun 1.5%Perlis · RM 6.00W.P. Labuan · RM 6.90
Serbuk Cili Babas250 gRM 7.60turun 1.3%Perak · RM 7.30W.P. Labuan · RM 8.40
Sos Cili Maggi340 gRM 4.38turun 2.7%Pahang · RM 4.20Terengganu · RM 4.50
Serbuk Kari Ayam Dan Daging Adabi250 gRM 6.70turun 1.5%Selangor · RM 6.38W.P. Labuan · RM 7.90
Sos Tiram Maggi340 gRM 6.13turun 3.5%W.P. Labuan · RM 5.70Johor · RM 6.20
Kicap Lemak Manis Cap Kipas Udang345mlRM 7.18turun 4.3%Perak · RM 6.27Sabah · RM 8.57
Sos Tomato Maggi325 gRM 4.30turun 4.4%Pahang · RM 4.05Johor · RM 4.35
Serbuk Kari Ikan Adabi250 gRM 6.73turun 0.3%Kedah · RM 6.45W.P. Labuan · RM 7.90
Serbuk Perencah Sup Adabi250 gRM 9.30turun 2.1%Johor · RM 8.93W.P. Labuan · RM 10.60
Serbuk Kunyit Campuran (Sebatian) Adabi250 gRM 7.40turun 1.3%Perlis · RM 6.90W.P. Labuan · RM 8.10
Sos Cili Life340 gRM 4.70turun 4.1%Perlis · RM 4.38W.P. Labuan · RM 5.80
Kicap Manis Adabi340mlRM 5.50turun 5.2%Perlis · RM 4.90W.P. Labuan · RM 6.00
Kiub Sup Tom Yam (Maggi)6 X 10gRM 3.30—Selangor · RM 3.20W.P. Putrajaya · RM 3.40
Asam Jawa (Tidak Berbiji) Adabi200 gRM 4.99—Selangor · RM 4.50W.P. Labuan · RM 5.60
Perencah Tom Yam Adabi40 gRM 2.40—Melaka · RM 2.20W.P. Labuan · RM 2.75
Serbuk Nasi Goreng Cina Adabi17 gRM 1.40—Selangor · RM 1.30W.P. Labuan · RM 1.85
Esen Star Brand 'pelbagai Perisa'25 mlRM 2.89—Perak · RM 2.70W.P. Labuan · RM 3.20
Asam Jawa (Berbiji) Pelbagai Jenama200 gRM 1.40—Perlis · RM 1.15Sabah · RM 1.78
Garam Halus Biasa (Pelbagai Jenama)+-350gRM 0.84—Pulau Pinang · RM 0.70Kelantan · RM 2.18
Perencah Nasi Goreng Ikan Bilis Seri Aji26GRM 1.49—Perak · RM 1.35Sarawak · RM 1.50
Serbuk Penaik Royal (Tin)113gRM 6.60—Perlis · RM 6.20Sarawak · RM 6.80

Median harga yang dicerap KPDN di seluruh Malaysia bagi minggu itu. Harga di kedai anda boleh berbeza.

Lihat harga hari ini di kedai berhampiran →

Naik & turun paling banyak minggu ini

Turun paling banyak

  1. Kicap Manis Adabi340mlturun 5.2%RM 5.50
  2. Sos Tomato Maggi325 gturun 4.4%RM 4.30
  3. Kicap Lemak Manis Cap Kipas Udang345mlturun 4.3%RM 7.18
  4. Sos Cili Life340 gturun 4.1%RM 4.70
  5. Serbuk Kari Daging Babas250 gturun 3.8%RM 6.25

Negeri paling kerap termurah untuk rempah, sos & bahan masakan

Minggu ini Perlis paling kerap mencatat harga termurah bagi rempah, sos & bahan masakan (6 daripada 22 barang), diikuti Perak (5) dan Selangor (4).

Paling kerap termahal: W.P. Labuan (13 barang).

Cara berbelanja lebih bijak

Rempah, kicap dan sos tahan lama — belilah bila mediannya turun atau di negeri yang termurah, dan bandingkan harga seunit kerana saiz pek berbeza antara jenama.

Tentang data ini

Setiap harga ialah median mingguan harga yang dicerap pegawai KPDN di premis seluruh Malaysia (PriceCatcher), diterbitkan sebagai data terbuka. Median ini dikira bagi minggu lengkap terakhir dan halaman ini dikemas kini sendiri setiap minggu. Harga di kaunter boleh berbeza dan promosi kedai tidak termasuk — alat harga berhampiran memaparkan harga harian di kedai sekitar anda.

Sumber harga: KPDN PriceCatcher melalui OpenDOSM (lesen CC BY 4.0). Lokasi kedai: GeoNames (CC BY 4.0) & © penyumbang OpenStreetMap (ODbL).

Soalan lazim

Berapa harga Serbuk Kari Daging Babas minggu ini?

Median nasional Serbuk Kari Daging Babas (250 g) bagi minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026 ialah RM 6.25, turun 3.8% berbanding minggu sebelumnya. Termurah di Perak (RM 5.99) dan termahal di W.P. Labuan (RM 6.90).

Negeri mana paling murah untuk rempah, sos & bahan masakan?

Minggu ini Perlis paling kerap mencatat harga termurah bagi rempah, sos & bahan masakan (6 daripada 22 barang), diikuti Perak (5) dan Selangor (4). Paling kerap termahal: W.P. Labuan (13 barang).

Adakah harga rempah, sos & bahan masakan naik minggu ini?

Daripada 22 barang, 0 naik harga, 13 turun dan 0 tidak berubah berbanding minggu sebelumnya. Penurunan terbesar: Kicap Manis Adabi (turun 5.2%).

Bagaimana mencari kedai paling murah berhampiran saya?

Gunakan alat harga barang dapur berhampiran ListBelanja — pilih negeri dan daerah atau kongsi lokasi (dibundar kira-kira 1 km) untuk melihat harga harian di kedai sekitar anda, percuma tanpa daftar. Dalam app, seluruh senarai beli anda dibandingkan merentas kedai termasuk kos perjalanan.

Dari mana data harga ini?

Daripada pemantauan harga KPDN (PriceCatcher) yang diterbitkan sebagai data terbuka di bawah lesen CC BY 4.0. Median dikira bagi minggu lengkap terakhir; halaman ini dikemas kini sendiri setiap minggu.

Kongsi halaman ini

Pautan biasa ke halaman ini — tiada penjejakan, tiada skrip pihak ketiga.