Langkau ke kandungan
ListBelanja Mula percuma

Harga barang dapur · 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026

Harga Ayam, daging & telur minggu ini

Median harga nasional bagi 9 barang ayam, daging & telur untuk minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026, daripada pemantauan harga rasmi KPDN di premis seluruh Malaysia — dengan perubahan berbanding minggu sebelumnya serta negeri paling murah dan paling mahal bagi setiap barang.

Ringkasan minggu ini: Telur Ayam Gred B RM 14.99, Telur Ayam Gred C RM 14.30 dan Telur Ayam Gred A RM 15.49 (median nasional). Berbanding minggu sebelumnya: 2 barang naik, 4 turun dan 3 tidak berubah.

Barang dipantau
9
Naik harga
2
Turun harga
4
Mula percuma

Tiada kad kredit · BM, English & 中文 · data anda di awan, pada setiap peranti

Dikemas kini

Harga setiap barang · minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026

BarangMedian mingguBerbanding minggu sebelumnyaNegeri termurahNegeri termahal
Telur Ayam Gred B30 bijiRM 14.99naik 0.3%Johor · RM 14.59W.P. Labuan · RM 17.95
Telur Ayam Gred C30 bijiRM 14.30tidak berubahKedah · RM 13.75W.P. Labuan · RM 17.50
Telur Ayam Gred A30 bijiRM 15.49naik 0.8%Johor · RM 15.00W.P. Labuan · RM 19.00
Ayam Bersih - Standard1kgRM 9.00turun 2.6%Negeri Sembilan · RM 8.80Sabah · RM 12.90
Kepak Ayam (Chicken Wing)1kgRM 16.00tidak berubahMelaka · RM 14.90W.P. Kuala Lumpur · RM 16.90
Whole Leg Ayam1kgRM 15.95turun 0.3%Kedah · RM 14.95Selangor · RM 16.99
Paha Ayam (Chicken Drumstick)1kgRM 16.25tidak berubahSabah · RM 13.99W.P. Kuala Lumpur · RM 16.55
Dada Ayam (Chicken Keel)1kgRM 14.95turun 6.6%Melaka · RM 11.95W.P. Putrajaya · RM 15.25
Thigh Ayam1kgRM 13.50turun 10%Negeri Sembilan · RM 11.00Sarawak · RM 14.50

Median harga yang dicerap KPDN di seluruh Malaysia bagi minggu itu. Harga di kedai anda boleh berbeza.

Lihat harga hari ini di kedai berhampiran →

Naik & turun paling banyak minggu ini

Turun paling banyak

  1. Thigh Ayam1kgturun 10%RM 13.50
  2. Dada Ayam (Chicken Keel)1kgturun 6.6%RM 14.95
  3. Ayam Bersih - Standard1kgturun 2.6%RM 9.00

Negeri paling kerap termurah untuk ayam, daging & telur

Minggu ini Johor paling kerap mencatat harga termurah bagi ayam, daging & telur (2 daripada 9 barang), diikuti Kedah (2) dan Melaka (2).

Paling kerap termahal: W.P. Labuan (3 barang).

Cara berbelanja lebih bijak

Ayam dijual sebagai ayam standard atau ayam super, dan telur mengikut gred — bandingkan harga bagi jenis, saiz dan gred yang sama. Harga boleh berbeza antara negeri; jadual di atas menunjukkan negeri termurah dan termahal bagi setiap barang minggu ini.

Tentang data ini

Setiap harga ialah median mingguan harga yang dicerap pegawai KPDN di premis seluruh Malaysia (PriceCatcher), diterbitkan sebagai data terbuka. Median ini dikira bagi minggu lengkap terakhir dan halaman ini dikemas kini sendiri setiap minggu. Harga di kaunter boleh berbeza dan promosi kedai tidak termasuk — alat harga berhampiran memaparkan harga harian di kedai sekitar anda.

Sumber harga: KPDN PriceCatcher melalui OpenDOSM (lesen CC BY 4.0). Lokasi kedai: GeoNames (CC BY 4.0) & © penyumbang OpenStreetMap (ODbL).

Soalan lazim

Berapa harga Telur Ayam Gred B minggu ini?

Median nasional Telur Ayam Gred B (30 biji) bagi minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026 ialah RM 14.99, naik 0.3% berbanding minggu sebelumnya. Termurah di Johor (RM 14.59) dan termahal di W.P. Labuan (RM 17.95).

Negeri mana paling murah untuk ayam, daging & telur?

Minggu ini Johor paling kerap mencatat harga termurah bagi ayam, daging & telur (2 daripada 9 barang), diikuti Kedah (2) dan Melaka (2). Paling kerap termahal: W.P. Labuan (3 barang).

Adakah harga ayam, daging & telur naik minggu ini?

Daripada 9 barang, 2 naik harga, 4 turun dan 3 tidak berubah berbanding minggu sebelumnya. Kenaikan terbesar: Telur Ayam Gred A (naik 0.8%). Penurunan terbesar: Thigh Ayam (turun 10%).

Bagaimana mencari kedai paling murah berhampiran saya?

Gunakan alat harga barang dapur berhampiran ListBelanja — pilih negeri dan daerah atau kongsi lokasi (dibundar kira-kira 1 km) untuk melihat harga harian di kedai sekitar anda, percuma tanpa daftar. Dalam app, seluruh senarai beli anda dibandingkan merentas kedai termasuk kos perjalanan.

Dari mana data harga ini?

Daripada pemantauan harga KPDN (PriceCatcher) yang diterbitkan sebagai data terbuka di bawah lesen CC BY 4.0. Median dikira bagi minggu lengkap terakhir; halaman ini dikemas kini sendiri setiap minggu.

Kongsi halaman ini

Pautan biasa ke halaman ini — tiada penjejakan, tiada skrip pihak ketiga.