Langkau ke kandungan
ListBelanja Mula percuma

Harga barang dapur · 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026

Harga Minuman & sarapan minggu ini

Median harga nasional bagi 23 barang minuman & sarapan untuk minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026, daripada pemantauan harga rasmi KPDN di premis seluruh Malaysia — dengan perubahan berbanding minggu sebelumnya serta negeri paling murah dan paling mahal bagi setiap barang.

Ringkasan minggu ini: Lepaan Buttercup RM 7.90, Marjerin Planta RM 12.13 dan Marjerin Daisy RM 9.50 (median nasional). Berbanding minggu sebelumnya: 0 barang naik, 1 turun dan 0 tidak berubah.

Barang dipantau
23
Naik harga
0
Turun harga
1
Mula percuma

Tiada kad kredit · BM, English & 中文 · data anda di awan, pada setiap peranti

Dikemas kini

Harga setiap barang · minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026

BarangMedian mingguBerbanding minggu sebelumnyaNegeri termurahNegeri termahal
Lepaan Buttercup227gRM 7.90—Pahang · RM 7.35Sabah · RM 9.30
Marjerin Planta480 gRM 12.13turun 10.1%Perak · RM 10.60Johor · RM 12.35
Marjerin Daisy480 gRM 9.50—Perak · RM 9.20W.P. Putrajaya · RM 9.90
Nescafe 3 In 1 Original (Aromatic & Balanced)25 x 18gRM 14.49—Kedah · RM 12.99Sarawak · RM 15.99
100 Plus (Original)1.5 literRM 3.80—Negeri Sembilan · RM 3.45W.P. Labuan · RM 4.10
Mainland Chesdale Cheddar Cheese Spread 12 Cheddar250 gRM 12.60—Melaka · RM 11.70W.P. Labuan · RM 14.40
Jus Oren Peel Fresh (Marigold)1 literRM 6.90—Pulau Pinang · RM 6.55Sabah · RM 7.60
Mayonis Sebenar Lady's Choice220mlRM 8.30—Perak · RM 7.90W.P. Putrajaya · RM 8.70
Mirinda Oren (Botol)1.5 literRM 2.80—Melaka · RM 2.50W.P. Putrajaya · RM 3.50
Nestle Coffee-Mate450 gRM 9.90—W.P. Labuan · RM 9.60Perlis · RM 10.23
Coca Cola (Tin)320 mlRM 1.90—Pulau Pinang · RM 1.80Perlis · RM 2.29
Mentega Kacang Halus Lady's Choice500 gRM 18.60—Negeri Sembilan · RM 15.85W.P. Kuala Lumpur · RM 19.40
Yogurt Lactel (Fat Free) (Strawberry)130gRM 2.80—Pulau Pinang · RM 2.75Sabah · RM 3.30
Yogurt Marigold (Low Fat) (Strawberry)130gRM 2.90—Perlis · RM 2.85W.P. Labuan · RM 3.40
Mentega Kacang Halus Lady's Choice340 gRM 14.90—Pulau Pinang · RM 14.10W.P. Kuala Lumpur · RM 15.07
Coca Cola (Botol)1.5 literRM 3.99—Perlis · RM 3.69Terengganu · RM 4.32
F&N Oren (Botol)1.5 literRM 3.60—Pulau Pinang · RM 3.29Pahang · RM 3.90
Pepsi Cola (Tin)320 mlRM 1.80—Melaka · RM 1.60Perlis · RM 2.25
Seven Up Lemon & Lime (Tin)320mlRM 1.80—Perak · RM 1.69Terengganu · RM 2.00
F&N Oren (Tin)325 mlRM 1.70—Terengganu · RM 1.60W.P. Labuan · RM 1.80
Red Bull (Botol)150 mlRM 2.50—Perak · RM 2.30Pahang · RM 2.60
Jem Strawberi Lady's Choice400 gRM 9.35—Sabah · RM 9.20W.P. Kuala Lumpur · RM 9.55
Susu Segar Kurma Farm Fresh700 gRM 9.35—Perak · RM 8.99Sarawak · RM 11.80

Median harga yang dicerap KPDN di seluruh Malaysia bagi minggu itu. Harga di kedai anda boleh berbeza.

Lihat harga hari ini di kedai berhampiran →

Naik & turun paling banyak minggu ini

Turun paling banyak

  1. Marjerin Planta480 gturun 10.1%RM 12.13

Negeri paling kerap termurah untuk minuman & sarapan

Minggu ini Perak paling kerap mencatat harga termurah bagi minuman & sarapan (6 daripada 23 barang), diikuti Pulau Pinang (5) dan Melaka (3).

Paling kerap termahal: W.P. Labuan (4 barang).

Cara berbelanja lebih bijak

Minuman dalam tin dan botol serta sapuan roti berbeza harga mengikut saiz dan jenama — bandingkan harga seunit (setiap 100 ml atau 100 g) untuk mendapat nilai terbaik.

Tentang data ini

Setiap harga ialah median mingguan harga yang dicerap pegawai KPDN di premis seluruh Malaysia (PriceCatcher), diterbitkan sebagai data terbuka. Median ini dikira bagi minggu lengkap terakhir dan halaman ini dikemas kini sendiri setiap minggu. Harga di kaunter boleh berbeza dan promosi kedai tidak termasuk — alat harga berhampiran memaparkan harga harian di kedai sekitar anda.

Sumber harga: KPDN PriceCatcher melalui OpenDOSM (lesen CC BY 4.0). Lokasi kedai: GeoNames (CC BY 4.0) & © penyumbang OpenStreetMap (ODbL).

Soalan lazim

Berapa harga Lepaan Buttercup minggu ini?

Median nasional Lepaan Buttercup (227g) bagi minggu 12 Oktober 2026 – 18 Oktober 2026 ialah RM 7.90. Termurah di Pahang (RM 7.35) dan termahal di Sabah (RM 9.30).

Negeri mana paling murah untuk minuman & sarapan?

Minggu ini Perak paling kerap mencatat harga termurah bagi minuman & sarapan (6 daripada 23 barang), diikuti Pulau Pinang (5) dan Melaka (3). Paling kerap termahal: W.P. Labuan (4 barang).

Adakah harga minuman & sarapan naik minggu ini?

Daripada 23 barang, 0 naik harga, 1 turun dan 0 tidak berubah berbanding minggu sebelumnya. Penurunan terbesar: Marjerin Planta (turun 10.1%).

Bagaimana mencari kedai paling murah berhampiran saya?

Gunakan alat harga barang dapur berhampiran ListBelanja — pilih negeri dan daerah atau kongsi lokasi (dibundar kira-kira 1 km) untuk melihat harga harian di kedai sekitar anda, percuma tanpa daftar. Dalam app, seluruh senarai beli anda dibandingkan merentas kedai termasuk kos perjalanan.

Dari mana data harga ini?

Daripada pemantauan harga KPDN (PriceCatcher) yang diterbitkan sebagai data terbuka di bawah lesen CC BY 4.0. Median dikira bagi minggu lengkap terakhir; halaman ini dikemas kini sendiri setiap minggu.

Kongsi halaman ini

Pautan biasa ke halaman ini — tiada penjejakan, tiada skrip pihak ketiga.